شکایت رسمی باشگاه پرسپولیس از دو مجری تلویزیون

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس گفت: باشگاه اقدام های حقوقی در ارتباط با دو تن از مجریان تلویزیون را انجام داده است.

شکایت رسمی باشگاه پرسپولیس از دو مجری تلویزیون

به گزارش خبرنگاران، مهدی خواجوند در گفت وگو با رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس گفت: باشگاه اقدام های حقوقی در ارتباط با دو تن از مجریان تلویزیون را انجام داده است و البته انتظار این بود و هست که مسئولین صدا و سیما با چنین مواردی به شکل مناسب برخورد نمایند.

وی در ارتباط با حاشیه های پیش آمده در روزهای اخیر از ناحیه دو مجری تلویزیون در شبکه های اجتماعی و روی آنتن زنده تلویزیون و اقدام های باشگاه گفت: انتظار این است که به احترام مردم، به باشگاه پرسپولیس، به عنوان پرطرفدارترین تیم آسیا، محبوب ترین و البته پرافتخارترین باشگاه ایران، احترامی در خور شان آن گذاشته گردد. فارغ از این مساله توقع نمی رود که برنامه سازان در تلویزیون، با نشر مطالب کذب و نادرست، سلامت روانی و امنیت جامعه را با مخاطره روبرو نمایند. شوخی های سخیف و مطالبی که سهوی یا به عمد مطرح می گردد و مصداق توهین، افترا و نشر اکاذیب است نه در شان پرسپولیس و جامعه ورزش است و نه از برنامه های صدا وسیما چنین انتظاری می رود. وقتی چنین مسائلی روی می دهد مردم می خواهند ببینند که با این مساله برخورد می گردد. اگر این برخورد متناسب باشد می تواند جلوی تکرار این موضوع را بگیرد. در روزهای اخیر، اگر نهادهای ذیربط در سازمان صدا و سیما با مورد اول برخورد لازم را انجام می دادند کار به مورد دوم و نشر کذب روی آنتن نمی کشید.

مهدی خواجوند گفت: مواردی که این روزها با همین مضامین از سوی برخی در فضاهای مختلف مطرح می گردد، دارای وصف مجرمانه است. بر همین اساس باشگاه پرسپولیس بر اساس تکالیف خود نسبت به طرفداران، اقدام به طرح شکایت در مراجع رسمی نموده است و این پیگیری قضایی حق و وظیفه باشگاه است و این جدای از مسئولیت هایی است که بر عهده نهادهای ذیربط در صدا و سیما و در دیگر عرصه ها وجود دارد. مساله این است که برخی مواردی که طرح می گردد می تواند تبعات بسیار سنگینی را برای کشور، جامعه و فوتبال به بار بیاورد و متاسفانه مسببین به این مساله توجه ندارند. باشگاه پرسپولیس بر اساس مسئولیت های اجتماعی خود نیز مکلف به حساسیت روی این موارد است. طرح برخی مسائل با ایجاد باورهای نادرست باعث کینه در میان جامعه فوتبال می گردد و این با گذر زمان تبعات اجتماعی و امنیتی خواهد داشت. از جمله این که باعث تشدید تنش ها در استادیوم ها و حتی به خطر افتادن جان مردم در پی درگیری ها و منازعات گردد.

معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس، در ارتباط با دیگر پرونده هایی که در همین زمینه مطرح بود از جمله در ارتباط با امیرقلعه نویی و فرزند وی، توضیح داد: از طرف باشگاه شکایاتی در ارتباط با توهین، افترا و نشر اکاذیب علیه باشگاه پرسپولیس در مراجع قضایی دنبال می گردد که دو مورد مذکور هم جزو آن ها است. با پیگیری اجرا شده و صدور کیفرخواست، وقت جلسه رسیدگی به شکایت مطروحه علیه آقای امیر قلعه نویی هم از سوی مرجع قضایی مشخص شده است و در حال پیگیری دیگر موارد در جهت صیانت از حقوق باشگاه و طرفداران هستیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 635

به "شکایت رسمی باشگاه پرسپولیس از دو مجری تلویزیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت رسمی باشگاه پرسپولیس از دو مجری تلویزیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید