علائمی که نشان می دهد به عینک احتیاج دارید

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، افرادی که هیچ وقت از عینک استفاده نکرده اند تصور می نمایند الان هم به عینک نیازی ندارند، حتی اگر چشم هایشان اخیرا اذیتشان کند.

علائمی که نشان می دهد به عینک احتیاج دارید

اگر وقتی بچه بودید هیچ عینکی برایتان تجویز نشده باشد، احتمالا فکر می کنید الان هم به عینک نیاز ندارید یا هرگز به عینک نیاز نخواهید داشت اما همواره هم اینطور نیست.

برای اینکه معلوم گردد به عینک نیاز دارید یا نه (یا هر درمان دیگری) باید به چشم پزشک مراجعه کنید؛ اما علائمی هم وجود دارند که نشان می دهند به عینک نیاز دارید و باید به چشم پزشک مراجعه کنید.

اغلب برای بهتر تماشا، چشم هایتان را جمع می کنید

اگر زیاد پیش می آید که برای بهتر تماشا، چشم های خود را جمع کنید پس به احتمال زیاد باید برای چک کردن بینایی تان به پزشک مراجعه کنید. خیلی وقت ها دید فرد ممکن است تار باشد اما این مسئله را متوجه نگردد چون هیچ وقت جور دیگری ندیده است. برای عده ای دیگر، لنزهای اصلاحی یاری می نماید تا واضح تر و راحت تر ببینند.

چیزهای دور یا نزدیک را تار می بینید

تار تماشا چیزهایی که دور یا خیلی نزدیک هستند علامتی است که نشان می دهد ممکن است به عینک نیاز داشته باشید. مثلا شما به طور کلی نباید برای تماشا علامت های جاده یا منوی رستوران مشکل داشته باشید یا نباید برای انجام فعالیت های نزدیک تر به چشم ها مانند چک کردن موبایلتان یا خواندن کتاب به مشکل بربخورید.

اگر در هر یک از موارد گفته شده دچار چالش هستید پس به احتمال زیاد به عینک نیاز دارید.

چشم هایتان بعد از نگاه کردن طولانی به صفحه اسکرین خسته می شوند

اگر بعد از یک مدت طولانی نگاه کردن به اسکرین کامپیوتر یا تبلت در چشم هایتان احساس خستگی و فشار می کنید، باید برای معاینه چشم و احتمالا تجویز عینک به پزشک مراجعه کنید.

آبریزش چشم دارید

آبریزش چشم ها می تواند از علامت های نیاز به عینک باشد. بعلاوه آبریزش چشم ها می تواند ناشی از مسائل دیگر مانند اختلال تیروئید یا آلرژی نیز باشد، بنابراین اگر اغلب این مشکل را دارید جهت تشخیص درست به پزشک مراجعه کنید.

اغلب دچار سردرد می شوید

اگر معمولا سردرد دارید ممکن است علامت مسئله ای در بینایی تان باشد. این سردردها خصوصا اگر طبق یک الگو روی بدهند و متوجه بشوید در میانه روز یا بعد از مدت طولانی خیره شده به اسکرین ها سراغتان می آیند پس احتمالا نشان می دهند به عینک نیاز دارید. پزشک می تواند تشخیص دهد سردردهای شما ناشی از مسئله ای در بینایی تان هستند یا علت دیگری وجود دارد.

نزدیک تر گرفتن کتاب و مجله به صورت و چشم حین مطالعه علامت دیگری است که نشان می دهد احتمالا به عینک نیاز دارید تا بهتر ببینید

موقع مطالعه به سختی می توانید دیدتان را متمرکز کنید

اگر هنگام متمرکز شدن حین مطالعه دچار دوبینی می شوید یا راحت نیستید می تواند علامت این باشد که باید به پزشک مراجعه کنید.

در ضمن دقت کنید این مشکل بیشتر چه زمانی روی می دهد، چون دوبینی حین مطالعه معمولا در سرانجام روز و بعد از یکی دو ساعت استفاده از چشم ها رخ می دهد.

مدتی است مجبورید کتاب و مجله را به چشم هایتان نزدیک تر کنید

نزدیک تر گرفتن کتاب و مجله به صورت و چشم حین مطالعه علامت دیگری است که نشان می دهد احتمالا به عینک نیاز دارید تا بهتر ببینید.

اغلب چشم هایتان را می مالید

اگر می بینید طی روز زیاد چشم هایتان را می مالید می تواند به این معنی باشد که طی روز چشم هایتان خیلی خسته می شوند. اگر نتوانید خوب و واضح ببینید چشم هایتان خسته خواهند شد، چون مجبورند برای تماشا، سخت کار نمایند.

در شب برای تماشا مشکل دارید

شب کوری یک مشکل بینایی است که افراد زیادی را تحت تاثیر قرار می دهد. درمان بستگی به مشکل اساسی بینایی دارد. علائم شب کوری می تواند با تعدادی از بیماری ها مانند نزدیک بینی، آب مروارید و آسیب های چشم همراه باشد.

موارد شدیدتر ممکن است نیاز به جراحی بینایی داشته باشند؛ اما عینک های طبی با پوشش ضدانعکاس می توانند یاری زیادی به ایجاد احساس ایمنی در هنگام رانندگی در شب داشته باشند.

منبع: گردشبان
انتشار: 23 مهر 1401 بروزرسانی: 23 مهر 1401 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1652

به "علائمی که نشان می دهد به عینک احتیاج دارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائمی که نشان می دهد به عینک احتیاج دارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید