فیلم های روی پرده چقدر فروخته اند؟

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، میزان پایین فروش و تعداد کم مخاطب سینما ها در هفته گذشته بر لزوم انتخاب فیلم های جذاب در اکران نوروز تاکید دارد.

فیلم های روی پرده چقدر فروخته اند؟

به گزارش ایسنا، نگاهی بر آمار فروش فیلم های مختلف در حال اکران در سینما های کشور که از سوی سازمان سینمایی و براساس اطلاعات سامانه سمفا (مدیریت فروش و اکران سینما) نشان می دهد وضع سینما برخلاف استقبالی که در روز های جشنواره فجر شد، خوشایند نیست.

در میان فیلم های در حال اکران از تاریخ 16 تا 22 اسفند ماه 99 شنای پروانه، آقای سانسور و دیدن این فیلم جرم است به ترتیب بیشترین فروش و مخاطب را داشته اند. شنای پروانه که دومین نوبت اکران خود را پشت سر می گذارد، حداقل 113 میلیون تومان فروش داشته و در مجموع به فروش 3 میلیارد و 250 میلیون تومان رسیده است.

همچنین دیدن این فیلم جرم است با حدود 62 میلیون و آقای سانسور با حدود 53 میلیون بیشترین فروش را پس از فیلم شنای پروانه داشته اند.

آن شب با بازی شهاب حسینی هم حدود 48 میلیون تومان فروخته و بعد فیلم پیشی میشی در رده بعدی قرار گرفته است که حدود 17 میلیون فروش داشته و در مجموع به رقم حدود 340 میلیون تومان رسیده است.

اما بجز فیلم های داستانی، تعدادی مستند و فیلم کوتاه هم در حال اکران هستند که از میان آن ها مستند کودتای 53 اثر برگزیده جشنواره حقیقت و فجر از ابتدای اکران خود تنها نزدیک به چهار میلیون تومان بلیت فروخته است.

این آمار که به صورت کامل در این لینک قابل مشاهده است، به صورت آنلاین در سامانه مدیریت فروش و اکران سینمای ایران (سمفا) در دسترس است و به صورت هفتگی در سایت سازمان سینمایی منتشر می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1041

به "فیلم های روی پرده چقدر فروخته اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم های روی پرده چقدر فروخته اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید