مقاله: ده تا از بلندترین آسمان خراش های چین

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، برج شانگهای بلندترین برج دنیا بعد از برج خلیفه در دبی است. برج شانگهای 140 متر بلندتر از ساختمان همجوارش یعنی مرکز تجارت جهانی شانگهای است. طراحی لوله ای شکل و پیچشی برج شانگهای که برای مقاومت در برابر توفان ها به این صورت طراحی شده، نمایش خیره کننده ای از مهندسی قرن بیست و یکم است.

مقاله: ده تا از بلندترین آسمان خراش های چین

مرکز تجارت جهانی شانگهای، یک سکوی تماشای منظره در ارتفاع 474 متری واقع در طبقه صدم برج دارد. هتل لوکس Hyatt Regency نیز در بالای این ساختمان بلند شانگهای قرار گرفته است. این هتل سومین هتل بلند دنیا است.

برج Jin Mao شانگهای در نزدیکی برج شانگهای و مرکز تجارت جهانی شانگهای قرار گرفته است. سکوی تماشای منظره بلند آن در طبقه 88 یکی از جاذبه های مهم برای توریست های تور چین و شانگهای است.

برج Ping An IFC شنزن یک شگفتی مهندسی قرن 21ام است. با این که این ساختمان بسیار بلند است با این حال نسبتا سریع و کم هزینه ساخته شده است. سکوی تماشای منظره در ارتفاع 550 متری و دومین هتل لوکس بلند دنیا بعد از Ritz Carlton (در برج ICC هنگ کنگ) از ویژگی های این ساختمان هستند.

برج ICC هنگ کنگ مشرف به بندرگاه زیبای Victoria است. برج ICC هنگ کنگ بخشی از قطب مالی جدید در هنگ کنگ است و یکی از مهمترین مراکز مالی دنیا است. زمین برج ICC هنگ کنگ به تنهایی یک میلیارد دلار ارزش دارد. Sky 100 سکوی تماشای منظره برج ICC شانگهای، در طبقه صدم است. مجتمع تجاری Elements در برج یکی از بهترین های هنگ کنگ است.

منبع مقاله: ده تا از بلندترین آسمان خراش های چین

انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1321

به "مقاله: ده تا از بلندترین آسمان خراش های چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: ده تا از بلندترین آسمان خراش های چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید