چگونگی فعالیت سامانه آموزشیار، دانشجویان نگران بدهی ها نباشند

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی چگونگی فعالیت سامانه آموزشیار را تشریح کرد.

چگونگی فعالیت سامانه آموزشیار، دانشجویان نگران بدهی ها نباشند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران، ایمان عطارزاده، مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگوی زنده اینستاگرامی در صفحه رسمی دانشگاه آزاد اسلامی درباره سامانه آموزشیار اظهار کرد: باتوجه به احتیاجهای دانشگاه در شیوه جدید آموزش، برگزاری کلاس ها به صورت آنلاین در پیش گرفته شد.

وی اضافه نمود: اکنون تجربیات خوبی در آموزش و آزمون آنلاین به دست آورده ایم.

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به سوالات دانشجویان درباره تغییر فرایند کار با ایجاد سامانه جدید به نام آموزشیار گفت: دانشگاه آزاد به دلیل مطالبات واحدها برای آموزش مجازی، طرح نظام هوشمند و یکپارچه را در دستور کار قرار داد.

عطارزاده ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی 400 واحد در کشور دارد؛ بعضی از واحدها سیستم آموزشی خوبی داشتند و بعضی هم این طور نبودند. به همین دلیل آموزش مجازی با مسائلی روبرو بود. در سیستم جدید، دانشجو با یک شماره دانشجویی می تواند همه خدمات را به صورت یکپارچه دریافت کند.

وی درباره مزایای این سیستم یکپارچه گفت: در این سیستم پفراینده فارغ التحصیلی به سرعت صادر می گردد و فرآیند صدور چندماهه به چند هفته تقلیل می یابد. نقل و انتقال دانشجویان سهل می گردد. موقعیت میهمانی دانشجو هم به راحتی صورت می گیرد. همچنین سرفصل های متحد الشکل ایجاد می گردد که همه واحدها براساس آن عمل خواهند کرد.

عطارزاده اظهار کرد: در این سامانه صدور گواهی های نظیر اشتغال به تحصیل اتوماتیک صورت می گیرد و دیگر احتیاجی به اقدمات حضوری نیست. البته این قسمت ها روی سامانه هنوز راه اندازی نشده است و فعلاً در حد انتخاب واحد است.

وی درباره آموزش الکترونیک اضافه نمود: ما براساس درخواست دانشجویان می خواهیم بهترین ارائه در آموزش الکترونیک را داشته باشیم. سامانه قبلی آموزش و شهریه بود اما در سامانه جدید مجموعه ای از خدمات به دانشجویان ارائه می گردد.

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی گفت: درترم آینده دو سامانه LMS را برای همه واحدها خواهیم داشت. درترم قبل سیستم های متعددی در دسترس بود. ترم آینده این گونه نخواهد بود و کلاس ها با کیفیت بهتری ارائه می گردد.

عطارزاده اضافه نمود: آدرس سایت آموزشیار https://edu.iau.ac.ir/ است. در مرحله اول اطلاعات سامانه سیدا 4 و سیدا 7 در سامانه آموزشیار بارگذاری شد. سامانه های دیگر بعد از انتخاب واحدها بقیه سامانه ها به آموزشیار اضافه می گردد. همه دانشجویان ورودی 99 باید با سامانه آموزشیار انتخاب واحد نمایند.

وی گفت: دانشجویان می توانند در سامانه پاسخ https://pasokhgoo.iau.ir/ سؤالات خود را مطرح نمایند.

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی اعلام نمود: انتخاب واحد در ترم جدید تحصیلی به تفکیک استان ها انجام می گردد. صرفاً ورود دانشجو براساس جدول استانی خواهد بود. دانشجویان در سایر زمان ها امکان ورود ندارند. سه نوبت ساعتی برای انتخاب واحد در نظر گرفته شده است. اطمینان خاطر می دهیم تا آخرین نفراتی که باید انتخاب واحد نمایند امکانات لازم را فراهم می کنیم.

عطارزاده اضافه نمود: دانشجویان در ورود اولیه کارنامه آموزشی و اقتصادی خود را کنترل نمایند اگر مغایرتی وجود داشت حتماً به واحدها اعلام نمایند. ایرادات به سرعت رفع می گردد.

وی درباره درج نمرات اعلام نمود: اگر اساتید نمرات را ثبت و نهایی نمایند مسئله ای برای دانشجویان وجود ندارد. ولی اساتیدی که نمرات را وارد و نهایی نکردند، نمره برای دانشجویان نمایش داده نمی گردد.

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی گفت: 51 هزار نمره برای دانشجویان ترم تابستان 99 درج شده است. همچنین یک میلیون نمره برای ترم دوم 98 ثبت شده است. برای نمرات جدیدی که ثبت می گردد امکان اعتراض وجود دارد ولی برای نمراتی که از سیستم های دیگر انتقال داده شده امکان اعتراض وجود ندارد.

عطارزاده اظهار کرد: الگوریتمی برای ورود بر روی سایت گذاشته شده است. دانشجویان بر اساس آن وارد شوند. دانشجویانی که از انتقال استفاده نموده اند ممکن است مشکل داشته باشند چراکه دو شماره دانشجویی دارند، این دانشجویان می توانند با کارشناسان تماس بگیرند تا مسائل حل گردد.

وی درباره پرداخت شهریه اعلام نمود: بعضی از دانشجویان مانده بدهی از قبل داشتند که سایت باز است و می توانند پرداخت نمایند. بعضی بدهی ندارند تا زمانی که ترم شروع نگردد سیستم پرداخت فعال نمی گردد. قبلاً به محض ورود به سیستم شهریه ثابت را بدهکار می شدند. فعلاً ترم فعال نشده است. بعد از اجرای تقویم امکان پرداخت شهریه ثابت فراهم می گردد. اگر فردا تنظیمات ترم جدید انجام گردد دانشجویان می توانند پرداخت شهریه ثابت را انجام دهند و بعد براساس برنامه زمانبدی انتخاب واحد خود را داشته باشند.

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی درباره در نظر دریافت سقف انتخاب 20 واحد گفت: یک دانشجو در شرایط عادی می تواند 20 واحد انتخاب کند. چون هنوز نمرات ثبت نشده و کارنامه ها نهایی نشده، سقف انتخاب واحد برای دانشجویان معدل الف یا ممتاز رعایت نشده است.

عطارزاده اعلام نمود: دانشجویان دوره های کارشناسی با معدل 12 و کارشناسی ارشد معدل زیر 14 می توانند برای ترمیم معدل حداکثر 3 درس یا 6 واحد تکراری را در ترم آینده بگیرند.

وی در پاسخ به اینکه چرا سامانه سیدا را ادامه ندادید تا سامانه جدید آماده گردد اضافه نمود: برای اینکه داده ها را انتقال دهیم باید از یک زمان تعیین سیستم قبلی متوقف می شد تا داده ها به سیستم جدید انتقال یابد. دانشجویان نگران نباشند اطلاعات در سامانه قبلی ذخیره شده است و در صورت بروز مغایرت حتماً رفع خواهد شد. اکنون سیستم سیدا فقط برای کارکنان فعال است تا اطلاعات را تطبیق دهند.

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به اینکه چرا سامانه صندوق رفاه دانشجویی در سامانه فعال نیست، گفت: صندوق رفاه در حوزه اقتصادی است. چون اول باید سیستم آموزش را بارگذاری می کردیم صندوق رفاه را در اولویت بعدی قرار دادیم، در ادامه سامانه صندوق رفاه فعال می گردد. سامانه صندوق رفاه در اختیار واحدها قرار گرفته است که دانشجویان می تواند از آن استفاده کند. تقسیط شهریه در سامانه آموزشیار فعال است. بعد از تأیید آموزش و واحد تقسیط شهریه فعال می گردد. سایر وام ها هم به وسیله سامانه ساجد صورت می گیرد که دانشجویان به بانک ها معرفی می شوند.

عطارزاده درباره آموزش به واحدها اعلام نمود: در یک ماه گذشته آموزش به واحدها انجام شده است. ساده ترین نوع کارتابل در اختیار دانشجویان است.

وی ادامه داد: از هفته گذشته امتحانات ترم تابستان به صورت آنلاین شروع شده است و باقی مانده در روزهای آینده انجام می گردد.

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی درباره پیش احتیاج و هم احتیاج دروس اعلام نمود: هر دانشجویی زمانی که اولین بار در دانشگاه ثبت نام می نماید؛ جدول ترمیک دریافت می نماید. در آن جدول مفهوم پیش احتیاج و هم احتیاج اعلام می گردد. اکنون در سامانه جدید سرفصل های یکپارچه برای دانشجویان در همه واحدها درنظرگرفته شده، پیش احتیاج و هم احتیاج هم تعریف شده است و این امر برای تمام واحدها یکسان است. این ترم استثنا هم دانشجویان و هم کارشناسان آموزشی کنترل های لازم را انجام دهند.

وی در ادامه خطاب به دانشجویان اعلام نمود: بدهی های اشتباهی دانشجویان به زودی بعد از انتخاب واحد اصلاح می گردد. ایرادی در انتخاب واحد دانشجویان پیش نمی آید دانشجویان فقط شهریه ثابت ترم جدید را پرداخت نمایند.

عطارزاده درباره تغییر رمز سامانه اضافه نمود: دسترسی ریست پسورد به مدیر فناوری اطلاعات واحدها داده شده است که دانشجویان می توانند در صورت لزوم با آنها تماس بگیرند.

4040/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 708

به "چگونگی فعالیت سامانه آموزشیار، دانشجویان نگران بدهی ها نباشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی فعالیت سامانه آموزشیار، دانشجویان نگران بدهی ها نباشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید