کدام کالاها در آذر ماه بیشتر احتکار شدند؟

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، به گزارش خبرنگاران، بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، بازرسان سازمانهای صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور به منظور مقابله با هرگونه احتکار احتمالی کالا در آذرماه سال جاری بیش از 19 هزار بازرسی از انبارها و مراکز نگهداری کالا در سراسر کشور انجام دادند که منجر به تشکیل 748 پرونده برای واحدهای متخلف شده است.

کدام کالاها در آذر ماه بیشتر احتکار شدند؟

کالاهای کشف شده نیز شامل کالاهای اساسی از جمله برنج، چای، روغن نباتی، شکر، تخم مرغ، تجهیزات پزشکی، انواع شوینده و غیره معادل بیش از 641 میلیارد تومان بوده است.

بعلاوه در 9 ماهه امسال 167 هزار و 900 مورد بازرسی از انبارها و مراکز نگهداری کالا اجرا شده که منجر به تشکیل 6501 فقره پرونده تخلف به ارزش بیش از 3788 میلیارد تومان شده ست.

شرایط پرونده های تخلفات صنفی و حمل ونقل

در آذر ماه امسال 268 هزار و 990 مورد بازرسی از اصناف انجام و منجر به تشکیل 24 هزار و 72 فقره پرونده برای واحدهای متخلف شده است. بیشترین بازرسی ها مربوط به کالاهای اساسی و استراتژیک شامل فرآورده های پروتئینی از جمله گوشت قرمز و گوشت مرغ، مواد لبنی، شکر، روغن نباتی و غیره بوده و پرونده متخلفان پس از تحقیقات تکمیلی، جهت سیر مراحل قانونی در اختیار تعزیرات حکومتی استان ها قرار گرفته است.

بعلاوه اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان حمایت نشان می دهد در آذر ماه امسال از 4000 ناوگان حمل و نقل درون و برون شهری بازرسی شده که در نتیجه آن 95 فقره پرونده به ارزش 154 میلیارد تومان تشکیل شده است. در این مدت در بخش برون شهری 53 فقره پرونده به ارزش 43 میلیارد و 800 میلیون تومان و در بخش درون شهری 42 مورد پرونده تخلف به ارزش 110 میلیارد تومان تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی استانها ارسال شده است. بعلاوه از ابتدای امسال تا به امروز جمعاً بیش از 36 هزار و 113 مورد بازرسی در حمل و نقل برون و درون شهری اجرا شده که در نتیجه آن 991 فقره پرونده تخلف به ارزش بالغ بر 800 میلیون تومان تشکیل شده است.

چگونه شکایت کنیم؟

مردم می توانند با مراجعه به ستاد خبری سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها و شهرستان های تابعه شکایت خود را تنظیم نمایند یا به وسیله تلفن (124)، پورتال سازمان حمایت به نشانی الکترونیکی www.cppo.ir، سایت (124.ir) و اپلیکیشن آپ شکایت خود را مطرح نمایند.

طبق قانون نظام صنفی گران فروشی، کم فروشی، تقلب، احتکار، عرضه خارج از شبکه عدم اجرای ضوابط قیمت گذاری و توزیع، فروش اجباری، عدم درج قیمت و عدم صدور صورتحساب از جمله مهم ترین تخلفات صنفی است.

بعلاوه بر اساس قانون صنفی باید درآمدهای ناشی از جریمه های دریافتی به حساب خزانه واریز گردد و معادل آن در بودجه های سنواتی منظور و به وسیله وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از تأمین بار اقتصادی ماده (44) این قانون به طور مساوی در اختیار سازمان تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد تا در اجرای این قانون هزینه نمایند اما اتاق اصناف بارها نسبت به دریافت نکردن این بودجه گلایه نموده است.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار انرژی را در صفحه انرژی و کالا خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 26 خرداد 1401 بروزرسانی: 26 خرداد 1401 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1566

به "کدام کالاها در آذر ماه بیشتر احتکار شدند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام کالاها در آذر ماه بیشتر احتکار شدند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید