کرونا رنگ سال 2022 را هم تحت تاثیر قرار داد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، تهران (پانا) - طبق روال هر سال و در آستانه سال تازه میلادی، شرکت پنتون اقدام به معرفی رنگ سال کرد و با توجه به آنچه در وب سایت شرکت پنتون آمده، آن ها رنگ سال 2022 را در قالب یک تغییر و مرحله ای برای گذار از دوران کرونا و پا گذاشتن به جریان زندگی عادی در نظر گرفته اند؛ دوره ای که قرنطینه ها و ایزوله بودن تمام می شود.

کرونا رنگ سال 2022 را هم تحت تاثیر قرار داد

پنتون شرکتی است واقع در شهر کارلاستادت، نیوجرسی که به خاطر سامانه رنگ پنتون (PMS) که فضایی رنگی و اختصاصی است و در صنایع به ویژه چاپ به کار می رود، شناخته می شود. سامانه تطبیق رنگ پنتون سامانه ای برای تولید رنگ استاندارد است که با استفاده از این استاندارد رنگ، تولیدکنندگان مختلف در مکان های مختلف می توانند به آن مراجعه کنند تا مطمئن شوند رنگ مورد استفاده آن ها، همان رنگی است که می خواهند آن هم بدون آن که با رنگ تماس داشته باشند.

در حقیقیت، شرکت پنتون وظیفه استانداردسازی رنگ ها را برعهده دارد و به هر رنگ یک کد مخصوص می دهد تا رنگ ها به صورت دقیق مشخص شوند و با دیگر رنگ ها اشتباه گرفته نشوند. طراحان لباس و مد نیز از رنگ هایی که شرکت پنتون به عنوان رنگ سال اعلام می کند بهره می برند تا بخشی از تولیدات خود را بر اساس آن انجام دهند.

لئاتریس آیزمن، مدیر اجرایی مؤسسه رنگ پنتون در بیانیه ای مطبوعاتی درباره این انتخاب ها گفته است: استفاده ما از رنگ، با روحیه فرهنگی مان ارتباط مستقیم دارد. همان طور که ما آینده جدیدی را کشف می کنیم، در پی فرصت هایی هستیم تا کاری کاملاً متفاوت انجام دهیم. این ها رنگ هایی هستند که تمایل ما به شکستن مرزها را برآورده می کنند. همان تمایلی که در حقیقت نیاز مشتاقانه ما به خلاقیت سرزنده و بیان بصری بدون محدودیت است و ما در حال ورود به این زمان هستیم.

این رنگ با ترکیب خاص خود، جهانی دیجیتال و جهان واقعی را با هم تلفیق کرده و از این نظر به آنچه ما طی این سال ها تجربه کرده ایم، نزدیکی زیادی دارد. از طرف دیگر استفاده از این رنگ در قالب جهانی دیجیتال هم بسیار کارآمد است و همین باعث محبوبیت بیشتر آن خواهد شد.

به گفته انتخاب کنندگان رنگ سال نو میلادی، PANTONE 17-3938 Very Peri نه تنها همه ویژگی هایی که پیش تر به آن ها اشاره کردیم را دارد، بلکه حس زندگی مدرن را هم در افراد به وجود می آورد و میان جهان واقعی و جهانی دیجیتال پل می زند.

البته نکته حائز اهمیت در عرصه مد و لباس کشورمان ایران بر اساس تنوع قومیتی و جغرافیایی این است که در زمینه طراحی نباید هنرمندان در به کارگیری تکنیکی خاص محدود شوند چرا که تحقیق و پژوهش مهم ترین رکن در بازآفرینی هنر، فرهنگ و تمدن این مرز و بوم است و باید فکر همگی معطوف و متوجه اصول استفاده از رنگ، طرح و نقش در زمان طراحی لباس ها شود ضمن آنکه هنرمند همواره نیاز دارد فضایی مناسب برای ایده پردازی و خلاقیت داشته باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1453

به "کرونا رنگ سال 2022 را هم تحت تاثیر قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا رنگ سال 2022 را هم تحت تاثیر قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید