خداحافظی با آلرژی پاییزی با زنجبیل آغشته به نمک

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، عصر ایران/ با وجود اینکه حساسیت بیماری حادی نیست و ابتلا به آن خیلی جای نگرانی ندارد اما همین بیماری هم می تواند تبدیل به موضوعی بسیار آزار دهنده شود که روال زندگی فرد را دچار اختلال کند. برای جلوگیری از بروز حساسیت یا کاستن از مقدار عوارض آن راهکارهایی وجود دارد. پس برای جلوگیری از حساسیت پاییزه از دو هفته قبل از شروع فصل برای مقابله با عوامل حساسیت زا اقدام کنید.

خداحافظی با آلرژی پاییزی با زنجبیل آغشته به نمک

در وهله نخست از دو هفته قبل شست وشوی بینی با سرم نمکی را شروع کنید و به این روش به باز ماندن راه های هوایی کمک کنید. هنگامی که مقدار گرده گیاهان در هوا زیاد است، از منزل خارج نشوید که اغلب در بعدازظهرهای خشک و خنک این گونه است، ولی مقدار این گرده ها در هوای سرد و مرطوب (بعد از باران) به طور عجیبی کاهش می یابد.

تا جایی که امکان دارد از خانه خارج نشوید و به فضاهای باز طبیعی نروید به خصوص در موقع بارش باران. اگر هم از خانه خارج شدید موقع خروج از منزل به ویژه وقتی روی انبوه برگ های خشک درختان پاییزی قدم می زنید به صورت تان ماسک بزنید که مقدار ورود گرده گیاهان و قارچ ها را به حداقل برسانید.

در خانه پنجره ها را ببندید و از سیستم تهویه هوا استفاده کنید و در زمان رانندگی هم پنجره ها را بالا بکشید و سیستم تهویه خودرو را روشن کنید تا مانع از ورود هوای بیرون که مملو از مواد آلرژی زاست به داخل شود.

به جای فرش و قالی از کفپوش استفاده کنید. قالی ها محل تجمع گردوغبار و گرده ها و سایر عوامل آلرژی زا هستند. کارهای باغداری و گل کاری را به زمان پس از گرده افشانی و بعد از سرانجام فصل آلرژی موکول کنید.

در خارج از منزل برای جلوگیری از ورود مواد حساسیت زا به چشم هایتان عینک آفتابی بزنید.

نوشیدن مایعات عوارض حساسیت های تنفسی فصلی را کاهش می دهد. نوشیدن مایعات فراوان مقدار ترشحات تنفسی حساسیت را رقیق کرده و عامل حساسیت زا اثر کمتری بر بدن می گذارد.

بعد از بازگشت به منزل دوش بگیرید و لباس هایتان را تعویض کنید تا از ورود گردوغبار معلق خارج از خانه به منزل جلوگیری کنید.

چند تکه زنجبیل تازه را برداشته و کمی نمک روی آن بپاشید و چند بار در روز آن را بجوید تا آبریزش بینی، سرفه و حتی سردرد شما بهبود یابد. همچنین می توانید دو تا سه فنجان دمنوش زنجبیل را هر روز برای بهبود سریع تر بیاشامید. برای درست کردن دمنوش زنجبیل، یک قاشق غذاخوری زنجبیل رنده شده را به یک فنجان آب افزوده و آن را به مدت پنج دقیقه بجوشانید. سپس از صافی گذرانده و کمی عسل و آبلیمو ترش به آن اضافه کنید و به صورت گرم بنوشید.

منبع: همگردی
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1305

به "خداحافظی با آلرژی پاییزی با زنجبیل آغشته به نمک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خداحافظی با آلرژی پاییزی با زنجبیل آغشته به نمک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید