دانشگاه پیغام نور می تواند نقش کلیدی در پیشبرد مدیریت سبز دانشگاهی داشته باشد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، وزیر علوم طی یا صدور پیغامی در جشنواره ملی آموزش محیط زیست گفت: دانشگاه پیغام نور می تواند نقش کلیدی را در پیشبرد مدیریت سبز دانشگاهی و توسعه آموزش های محیط زیستی داشته باشد.

دانشگاه پیغام نور می تواند نقش کلیدی در پیشبرد مدیریت سبز دانشگاهی داشته باشد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل دکترای مدیریت در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش گروه دانشگاه باشگاه فوتبال بارسلونا، جشنواره ملی آموزش محیط زیست صبح امروز یکشنبه ششم بهمن ماه 98 در دانشگاه پیغام نور به صورت ویدئو کنفرانس برای 31 استان کشور شروع به کار کرد در این رویداد متن پیغام منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری قرائت شد.

متن این پیغام بدین توضیح است:

مهمترین هدف تشکیل کرسی های یونسکو، برقراری ارتباط بین دانشگاهیان، جوامع محلی و مدنی، تصمیم گیران و پژوهشگران برای ایجاد روش های ابداعانه و خلاقانه برای آموزش، اشتراک اطلاعات و دانش، تحقیقات و توسعه همکاری بین دانشگاهی و به اشتراک گذاری دانش به منظور همبستگی فکری و علمی است.

سهم ایران 17 کرسی در زمینه های مختلف است. باعث خوشحالی است که کرسی یونسکو در آموزش محیط زیست دانشگاه پیغام نور به عنوان چهاردهمین کرسی به ثبت رسیده است. اختصاص کرسی آموزش محیط زیست یونسکو به این دانشگاه ظرفیت مطلوبی را برای نقش آفرینی در عرصه آموزش محیط زیست کشور فراهم نموده و دانشگاه پیغام نور با توجه به ماهیت و رسالت اصلی آن در گسترش آموزش های مجازی در کشور، می تواند نقش کلیدی را در پیشبرد مدیریت سبز دانشگاهی و توسعه آموزش های محیط زیستی رسمی و غیررسمی داشته باشد و الگویی جدید را به آموزش عالی کشور ارائه کند.

با توجه به اینکه در سطح بین المللی، 26 ژانویه مصادف با 6 بهمن به عنوان روز دنیای آموزش محیط زیست، گرامی داشته و شناخته شده است، کوشش برای معرفی نمادین این روز و پاسداشت آن، حائز اهمیت و گام موثری برای نهادینه کردن این رسالت ملی و بین المللی است. بدین وسیله از بانیان این جشنواره نیز به ویژه از رئیس کرسی یونسکو در آموزش محیط زیست، مسئولان دانشگاه پیغام نور، سازمان حفاظت محیط زیست، کمیسیون ملی یونسکو، شبکه دانشگاه های مجازی دنیا اسلام، شهرداری تهران و سایر نهاد ها و سازمان هایی که در برگزاری این رویداد ملی مشارکت داشته اند، تقدیر و تشکر می گردد.

امید است برگزاری این جشنواره ها و نشست ها بتواند گامی در راستای نهادینه سازی فرهنگ محیط زیستی در جامعه ایران با توجه به غنای مذهبی و ملی آن داشته و به انجام رسالت اصلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در قبال محیط زیست منجر گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 238

به "دانشگاه پیغام نور می تواند نقش کلیدی در پیشبرد مدیریت سبز دانشگاهی داشته باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه پیغام نور می تواند نقش کلیدی در پیشبرد مدیریت سبز دانشگاهی داشته باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید