ظرفیت اولیه پذیرش در رشته های گروه علوم پزشکی سال 99 اعلام شد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، ظرفیت اولیه رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) سال 1399 اعلام شد.

ظرفیت اولیه پذیرش در رشته های گروه علوم پزشکی سال 99 اعلام شد

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران ، ظرفیت اولیه رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) سال 1399 از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام شده است. این ظرفیت اولیه است و ممکن است تغییراتی در آن اعمال گردد.

فهرست دانشگاه های پذیرنده اولیه بوده و ممکن است در اعلام نهایی تغییراتی در رشته های مختلف (بر حسب شرایط دانشگاه ها) انجام گردد. از جمله افزوده شدن دانشگاه هایی که بعد از این تاریخ مجوز پذیرش دریافت می نمایند و یا بعضی از دانشگاه ها که به دلایل گوناگون علمی و اجرایی حذف می شوند.

اعلام فهرست دانشگاه های پذیرنده و ظرفیت های مربوطه در این مرحله صرفاً برای آگاهی کلی داوطلبان بوده و حقی برای داوطلب ایجاد نمی کند.

تغییرات احتمالی در ظرفیت های پذیرش تا زمان انتخاب رشته محل توسط داوطلبان به وسیله اطلاعیه های مرکز سنجش آموزش پزشکی اطلاع رسانی خواهد شد.

پذیرش در دانشگاه ها یا مراکز شامل: ارتش، انستیتو پاستور ایران، بقیة الله (عج)، دانشگاه آزاد، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه شاهد، سازمان انتقال خون ایران، مرکز قلب شهید رجایی و مؤسسه سرم سازی رازی به وسیله وزارت بهداشت انجام می گردد.

سایر شرایط از جمله خدمات و امکانات رفاهی تابع ضوابط و قوانین آن مؤسسه بوده و داوطلبان می توانند جهت کسب اطلاع بیشتر به آن دانشگاه یا مرکز (و یا سایت مربوطه) مراجعه نمایند. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هیچگونه مسئولیتی در خصوص شرایط خاص این مؤسسات نخواهد داشت.

دانشگاه های علوم پزشکی کشور تعهدی در قبال اسکان و تأمین خوابگاه ندارند و بر اساس امکانات موجود، خوابگاه در اختیار دانشجو قرار می دهند.

داوطلبان جهت دریافت اطلاعات بیشتر به سایت اینترنتی دانشگاه یا مرکز مورد نظر مراجعه نمایند. دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی و همچنین مرکز سنجش آموزش پزشکی در خصوص ارائه یا عدم ارائه خوابگاه هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.

تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله (عج) برای اعضای رسمی سپاه با ارائه مجوز شرکت در آزمون از معاونت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سپاه و همچنین سایر نیروهای مسلح شامل اعضای رسمی ارتش، نیروی انتظامی و وزارت دفاع با ارائه مجوز شرکت در آزمون از رده خدمتی مربوطه و تایید لیست شرکت نمایندگان توسط دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله (عج) با پرداخت شهریه در قالب قرارداد آموزشی انجام خواهد شد.

ظرفیت اعلام شده در این گروه 25 نفر به عنوان عضو رسمی سپاه (آقا) و عضو رسمی (آقا و خانم) سایر نیروهای مسلح (ارتش، ناجا، وزارت دفاع) در رشته های پرستاری، توکسین های میکروبی، روانشناسی نظامی، زیست فناوری پزشکی، سلامت در بلایا و فوریت ها، علوم اعصاب، علوم تشریح، فیزیولوژی، فیزیولوژی ورزش است.

رشته های مربوط به دانشگاه آزاد تابع قوانین و مقررات دانشگاه مربوطه بوده و داوطلبان جهت کسب اطلاعات باید به آن دانشگاه (یا سایت مربوطه) مراجعه نمایند.

تحصیل در دوره های شهریه پرداز مستلزم پرداخت شهریه است که مبلغ آن توسط دانشگاه اعلام خواهد شد، داوطلبان جهت کسب اطلاعات در خصوص مبلغ شهریه باید به دانشگاه مربوطه مراجعه نمایند.

چنانچه در رشته/محلی به دلیل تعداد کم داوطلبان، حداقل دو نفر دانشجو قابل معرفی نباشد، داوطلب در پذیرش نهایی به سایر اولویت های انتخابی خود معرفی خواهد شد.

گرایش های مختلف در هر رشته توسط گروه های آموزشی دانشگاه پذیرنده مشخص می گردد. گرایش موجود در رشته فیزیک پزشکی شامل تصویربرداری پزشکی، پرتودرمانی، پزشکی هسته ای و پرتوهای غیریونیزان در دانشگاه های ایران، تربیت مدرس، تهران، مشهد است.

داوطلبان برای آگاهی از ظرفیت رشته مورد نظر خود اینجا کلیک نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 344

به "ظرفیت اولیه پذیرش در رشته های گروه علوم پزشکی سال 99 اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت اولیه پذیرش در رشته های گروه علوم پزشکی سال 99 اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید