محققان برای تشخیص و درمان بیماری های مغزی محصولی تازه ارائه کردند

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، محققان کشور محصولی ایران ساخت برای تشخیص و درمان بیماری های مرتبط با روان فراوری کردند.

محققان برای تشخیص و درمان بیماری های مغزی محصولی تازه ارائه کردند

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این محصول برنامه ای جامع است که تصاویر سیستم مغز و اعصاب را ارزیابی می نماید و پس از آن پروتکل درمانی دقیق متناسب با هر فرد ارائه می دهد. سایکورادیولوژی نام این محصول است که فرایند درمانی فرد محور در آن وجود دارد.

با تصویربرداری از مغز و اعصاب مجموعه ای از داده ها از هر فرد به دست می آید که شامل تصاویر ساختاری، عملکردی و ارتباطات ساختاری و عملکردی است. این تصاویر به یاری ام آر آی (یکی از روش های پیشرفته تصویربرداری) ثبت می گردد و پس از ارزیابی نواحی آسیب دیده در هر بیمار معین می گردد.

سـپس براسـاس ویژگی هـای فـردی هـر بیمـار ماننـد نـوع بیمـاری، ناحیـه آسـیب دیـده در مغـز و حتـی شـکل سـر، پروتـکل درمانـی مناسـب بـرای او پیشـنهاد شده و تحت درمان قرار می گیرد.

این برنامه به اسم ابزار یاری تشخیصی در خدمت متخصصان بالینی قرار می گیرد تا تشخیصی دقیق تر داشته باشند. ارائه خدمات تشخیصی، تشخیص افتراقی بین بیماری ها و ارائه درمان موثرتر از قابلیت های این برنامه ایران ساخت است.

محققان در فراوری آن از همگرایی فناوری ها استفاده کردند و متخصصان حوزه های مختلف در کنار یکدیگر قرار گرفتند تا با کنار هم قرار دادن دانش و علم این محصول درمانی فراوری گردد. هوش مصنوعی یکی از فناوری های به کار رفته در آن است.

مرکز فناوری های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از محققان کشور برای فراوری این برنامه حمایت نموده است تا گامی موثر در خدمت به بیماران باشد.

/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1317

به "محققان برای تشخیص و درمان بیماری های مغزی محصولی تازه ارائه کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان برای تشخیص و درمان بیماری های مغزی محصولی تازه ارائه کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید