مقاله: آب و هوای ایتالیا در طول سال چگونه است؟

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، ماه پایانی پاییز نوامبر است که با میانگین دمای 7 تا 17 درجه ای خورشید را زودتر از دیگر روزها بدرقه می نماید؛ با وداع خورشید از آسمان افت دما احساس می گردد. احتمال وقوع باران حتی در شهرهای مرکزی کشور ایتالیا در ماه نوامبر بسیار بالاست. به طوری که تقریبا 10 روز از ماه هوا بارانی ست.

مقاله: آب و هوای ایتالیا در طول سال چگونه است؟

در دره آلپ که ارتفاع حدود 1600 تا 1،800 متر است، زمستان های بسیار سردی تجربه می گردد. میانگین دمای زمستانی این منطقه حدود 5 تا 12 درجه سانتی گراد زیر صفر گزارش شده و تابستان ها اغلب خنک است.

میانگین دمای ماه ژوئن در کشور ایتالیا 15 تا 28 درجه سانتی گراد است و طول روز به 9 ساعت هم می کشد. در ماه جولای تابستان در تمام شهرهای قدرت خود را به نمایش می گذارد و دمای هوا به 30 درجه سانتی گراد هم می رسد.

با توجه به آنچه گفته شد، متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا می توانند با نگاهی ژرف تر به آب و هوای ایتالیا و آنالیز شرایط زندگی این نواحی در پیِ شرایط اقلیمی، شهر و دانشگاه محل تحصیل را برگزینند. معایب و مزایای تحصیل در ایتالیا را می توانید در این صفحه مطالعه کنید. جهت آنالیز دقیق تر آب و هوای کشور ایتالیا را از منظر جغرافیایی آن آنالیز می کنیم.

در ماه آوریل دمای هوا بین 8 تا 19 درجه نوسان دارد. خورشید تابش خود را حدود 6 ساعت در روز ارزانی می نماید و در هشت روز از ماه آوریل جای خود را به ابرهای باران زا می دهد.

منبع مقاله: آب و هوای ایتالیا در طول سال چگونه است؟

انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1399

به "مقاله: آب و هوای ایتالیا در طول سال چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: آب و هوای ایتالیا در طول سال چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید