نشست یک چالش، یک راه چاره در منطقه 9 برگزار گشت

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، خبرگزاری خبرنگاران-نشست یک چالش، یک راه حل با حضور جعفر شربیانی نایب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر و هیات همراه و با همراهی شهردار منطقه 9، معاون شهرسازی و معماری و کارشناسان این معاونت در دو بخش کارشناسی و مدیریتی برگزار شد.

نشست یک چالش، یک راه چاره در منطقه 9 برگزار گشت

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 9، جعفر شربیانی نایب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر با حضور در منطقه 9 به بیان برخی از دیدگاه های شورای شهر ششم در خصوص باغات، ایجاد بسته های تشویقی در راستای نوسازی بافت های فرسوده، مشخص تکلیف فرودگاه مهرآباد و ارائه راه چارههایی جهت برون رفت از معضلات و مسائل بافت شهری منطقه 9 پرداخت و بر لزوم برقراری تعامل بیشتر میان شهرداری و شورا تأکید کرد.

در ادامه محمدجواد خسروی شهردار منطقه 9 ارتقای ابعاد اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی منطقه از طریق ارائه طرح های زیربنایی شهرسازی در قالب تسهیل فرایند نوسازی برای بهبود کیفیت زندگی ساکنان با تعریف پروژه های خاص را مورد تاکید قرار داد.

همچنین فرهاد کرمی معاون شهرسازی و معماری منطقه 9 در خصوص لزوم انجام اقدامات زیربنایی و طرح های ویژه برای آینده منطقه گفت: ایجاد تحول اساسی در لفاف فضا و منظر شهری در منطقه منوط به تدوین رویکرد نوین در نوسازی بافت های فرسوده، ناپایدار و ناکارآمد شهری و همچنین ایجاد تغییراتی اندک در ضوابط و مقررات طرح تفصیلی یکپارچه تهران برای منطقه ها خاص از جمله منطقه 9 است.

نشست یک چالش، یک راه چاره در دو بخش کارشناسی و مدیریتی انجام شد؛ در بخش اول این نشست که در راستای ارتباط متقابل مدیریت شهری با کارشناسان شهرداری تهران برگزارشد، ابتدا مسائل و مسائل منطقه در سطح کارشناسی و در ابعاد مختلفی از جمله ساختار کالبدی، عملکردی و فضایی در مقیاس کلان و ریز مطرح و راه چاره های برون رفت از مسائل نیز از سوی کارشناسان ارائه شد.

مسائلی چون تخصیص نیمی از مساحت منطقه 9 به فرودگاه و مراکز نظامی از جمله پادگان جی و دانشگاه شهید ستاری، فرسودگی نیمی از بافت مسکونی منطقه و وجود املاک و اراضی قول نامه ای در میان بافت مذکور، فرایند شکل گیری بافت ناکارآمد شهری در محلات به دلیل عدم پرداختن به مسائل و مسائل زیربنایی و نگاه تک بعدی به فرایند نوسازی، عدم آشنایی مهندسان معمار با قوانین ساخت و ساز و تهیه نقشه در شهرداری تهران، عدم وجود ملاک عمل مشخص برای مشخص اندازه خلاف های ساخت و ساز و تعدد ابلاغیه ها و دستور العمل ها، مسائل مرتبط با دفاتر خدمات الکترونیکی و عدم توجه به فرایند و قوانین تشکیل پفراینده شهرسازی در دفاتر خارج از منطقه برخی از مهمترین مواردی بود که از طریق کارشناسان مطرح شده و در مواردی راه چاره هایی نیز برای برون رفت از این مسائل پیشنهاد شد.

در بخش دوم؛ در نشست مدیریتی، گزارشی از عملکرد معاونت در 6 ماه گذشته و دستاوردها و اقدامات اجرا شده در خصوص مدیریت ماهوی و زمانی خدمات کارشناسی از طریق مدیران ادارات ارائه شد.

بنا به گزارش معصومه چهارمحال مدیر اداره صدور پروانه؛ در دوره تازه مدیریت شهری میانگین زمانی صدور پروانه در نیمه اول اسفندماه سال 1400 نسبت به همین بازه زمانی در سال 1399 با افزایش 45 درصدی همراه بوده است.

همچنین با استناد به گزارش محمدعلی مختاری فرد مدیر اداره بازرسی و نظارت فنی، در بازه زمانی 6 ماهه اخیر میانگین زمانی و تعداد گواهی صادره پایان کار آپارتمانی و ساختمانی و عدم خلاف کاهش چشمگیری وجود داشته است.

در ادامه مصطفی دانشمندی مدیر اداره اجرای احکام گفت: در حوزه اجرای رای در همین بازه زمانی پیشرفت 20 درصدی در نحوه اجرای آرا وجود داشته است و در بحث درآمدی نیز در حدود همین بازه زمانی مبلغ وصولی از جرایم کمیسیون ماده 100 در حدود 120 درصد افزایش داشته است.

در بخشی دیگر از این گزارش نغمه ضیایی مدیر اداره طرح تفصیلی مطرح نمود: در خصوص اراضی پادگان جی توافق نامه ای با وزارت دفاع درخصوص سهم القدر شهرداری و وزارت دفاع در این اراضی اجرا شده است و گزارش امکان سنجی آن نیز تهیه و در اختیار معاونت کل شهرسازی و معماری قرار گرفته است.

همچنین در اداره طرح تفصیلی گزارش طرح موضوعی ساماندهی محورهای مختلط و نیز طرح موضعی ساماندهی محور گوزل خو (توکلی) تهیه و در اختیار معاونت کل شهرسازی برای بررسی و اعلام نظر قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 تیر 1401 بروزرسانی: 26 تیر 1401 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1593

به "نشست یک چالش، یک راه چاره در منطقه 9 برگزار گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست یک چالش، یک راه چاره در منطقه 9 برگزار گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید