نماینده مجلس: تفکیک وزارت بازرگانی 5 هزار میلیارد تومان هزینه خواهد داشت

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، فارس نوشت: ابوالفضل ابوترابی در مخالفت با گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد کلیات لایحه دوفوریتی تشکیل وزارت بازرگانی گفت: در دوره های گذشته نیز این درخواست مطرح بود روحانی با واسطه و بی واسطه 4 بار تشکیل وزارت بازرگانی را مطرح نمود که مجلس دهم با دقت نظر آن را رد کرد، انتظار می رود این مجلس نیز با دقت نظر تشکیل وزارت بازرگانی را رد کند.

نماینده مجلس: تفکیک وزارت بازرگانی 5 هزار میلیارد تومان هزینه خواهد داشت

نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بیشترین ادغام و تفکیک وزارتخانه ها را دارد، گفت: به نام اصلاح ساختار در پی ادغام و تفکیک هستیم که در واقع این بازی اسامی و عناوین است و برای بهبود امور نیازی به ادغام و تفکیک نیست.

وی ادامه داد: باید بین تولید، صنعت و واردات تعادل ایجاد کرد، تفکیک وزارت بازرگانی کار اشتباهی است چرا که برای تفکیک وزارت بازرگانی 5 سال زمان لازم است تا زیرساخت ها در شهرستان ها فراهم شود و برآورد مرکز پژوهش ها این است که برای تفکیک 5 هزار میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.

ابوترابی با بیان اینکه تفکیک وزارت بازرگانی خلاف قانون برنامه ششم توسعه است، گفت: طبق قانون برنامه ششم باید 15 درصد دولت کوچک شود و تصویب وزارت بازرگانی نیازمند دو سوم رأی مجلس است.

منبع: فرارو
انتشار: 25 تیر 1402 بروزرسانی: 25 تیر 1402 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1769

به "نماینده مجلس: تفکیک وزارت بازرگانی 5 هزار میلیارد تومان هزینه خواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده مجلس: تفکیک وزارت بازرگانی 5 هزار میلیارد تومان هزینه خواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید