هر آن چه باید از ثروتمندان بیاموزیم

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، زندگی امروز / یکی از اشتباهات آدم های مدرن امروزی این است که ثروتمندتر از آن چیزی که در واقع هستند وانمود می نمایند. اما اگر کمی در زندگی آدم های ثروتمند دقت کنید متوجه می شوید که آن ها هرگز به این کارها دست نمی زنند.

هر آن چه باید از ثروتمندان بیاموزیم

به گزارش زندگی امروز به نقل از وب سایت بدونیم، اگر می خواهید از آدم های ثروتمند تقلید کنید این رفتارها را از آن ها بیاموزید که در زیر به آن ها اشاره نموده ام.

دست دوم خرید کنید

خیلی چیزها را نمی توان دست دوم خرید مثل لباس یا غذا. اما در خریدن خیلی چیزهای دیگه ثروتمندها در صف اول فروشگاه های دست دوم قرار می گیرند. بیشتر ثروتمندها تمایلی به خرید ماشین های برند نو ندارند. (به خاطر استهلاکی که ماشین های نو در چند سال اول دارند) اگر هم ماشین نو بخرند 10 سال از آن استفاده می نمایند تا نهایت استفاده بهینه را از آن برده باشند. ثروتمندها علاقه زیادی به اجناس قدیمی و عتیقه دارند و برای آن ها ارزش زیادی قائل می شوند. هر یک ریالی که برای خرید جنس نو هزینه می شود می تواند برای تامین و تضمین آینده اقتصادی ذخیره و پس انداز شود.

دارایی های ارزان خریداری کنید

ثروتمندها یا نقد خانه می خرند یا نصف مبلغ را بیعانه می پردازند به همین علت سراغ خانه های بیش از حد گران قیمت نمی فرایند. خانه های مولتی میلیون دلاری و گران قیمت برای کسانی است که ارث زیادی برده اند یا در بخت آزمایی برنده شده اند.

خرید اجناس بادوام

نظریه اشتباه این است که ارزان خرید کردن همواره خوب است. خرید کفش 100 هزار تومانی که 5 سال عمر می نماید بهتر از خرید چند جفت کفش 20 هزار تومانی است که حتی 1 سال هم عمر نمی نماید. پس همواره بادوام خرید کنید. ثروتمندها هنگام خرید بادوام ترین ها را می خرند.

منتظر قیمت های مناسب تر بمانید

ثروتمندها ماه ها و گاهی اوقات سال ها منتظر می مانند تا کالای دلخواهشان را در برترین و مناسب ترین قیمت خرید نمایند.

بازنشسته نشوید

هیچ کس یک شبه ثروتمند نمی شود. انسان های ثروتمند سال ها کوشش نموده اند تا به این صندلی اقتصادی رسیده اند. آن ها هیچ تمایلی به بازنشستگی ندارند زیرا صاحب بیزنس خودشان هستند و با اشتیاق بیشتری به کاری که متعلق به خودشان است می پردازند. آن ها انسان های فعالی هستند و بازنشستگی برای آن ها کسل نماینده است.

صرفه جو باشید

صرفه جویی نه تنها به مسائل اقتصادی بلکه به مسائل محیطی هم مربوط می شود. یک انسان صرفه جو هیچ تمایلی به هدر دادن ندارد. صرفه جویی بسیار لذت بخش است. قطره قطره جمع شود وانگهی دریا شود.

برنامه ریزی اقتصادی داشته باشید

همه افراد ثروتمند برنامه ریزی اقتصادی دارند به خصوص در دنیایی که قیمت ها دائم در حال افزایش هستند. نکته مهم در برنامه ریزی های اقتصادی صداقت است. باید با خودتان صادق باشید. ثروتمندها ساعت ها برنامه ریزی های اقتصادی شان را مطالعه می نمایند. در واقع بین زمانی که برای برنامه ریزی صرف می کنید و ثروتی که دارید ارتباطی مستقیم وجود دارد.

روی دارایی های ملموس سرمایه گذاری کنید

یکی از کارهایی که ثروتمندها انجام می دهند ولی مردم عادی نه این است که قسمتی از پولشان را صرف دارایی های ملموس می نمایند. به اسم یک تابلوی هنری می خرند چون علاقه زیادی به نقاشی دارند. یا سکه طلا می خرند یا هر چیزی که با گذر زمان ارزش آن بیشتر می شود. البته یکی از ویژگی های شخصیتی آن ها این است که در برابر فروش مقاومت می نمایند. پول حاضر و آماده خیلی راحت تر از این دارایی های ملموس خرج می شود.

وانمود نکنید که ثروتمند هستید

یکی از ویژگی های بسیاری از ثروتمندان این است که نمی توان گفت آن ها ثروتمند هستند. چون یک زندگی عادی در همسایگی ما دارند، ماشین قدیمی سوار می شوند و مثل همه ما ساعت ها کار می نمایند. کسانی که می بینید زندگی لوکس و بسیار تجملاتی دارند ثروتمند واقعی نیستند و زندگی خود را به چشم و هم چشمی می گذرانند.

رفتارها و کارهای غلط را کنار بگذارید و روی برترین بخش های زندگی تمرکز کنید. بخش هایی که به زندگی کردن ارزش می دهد و از همه مهم تر اشتیاق داشته باشید در انتهای مسیری که با اشتیاق پیش می روید به شادی واقعی می رسید.

منبع: زندگی روز
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1276

به "هر آن چه باید از ثروتمندان بیاموزیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر آن چه باید از ثروتمندان بیاموزیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید