وزیر تعاون: هزینه پوشش بیمه درمانی بیماران نادر در بودجه 1401 لحاظ می شود

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، خبرگزاری خبرنگاران- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در جلسه ای با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی مقرر شد در بودجه 1401 هزینه مورد نیاز برای پوشش درمانی بیماران نادر در نظر گرفته شود.

وزیر تعاون: هزینه پوشش بیمه درمانی بیماران نادر در بودجه 1401 لحاظ می شود

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، حجت الله عبدالملکی درباره تصمیمات گرفته شده برای کمک به بیماران نادر در جلسه مشترک با رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: این جلسه برای کمک به بیماران نادر برگزار گشت و ضمن تحت پوشش قرار گرفتن بیماران نادر در بودجه 1401، برای ماه های باقیمانده 1400 هم مقرر شد در شورای عالی بیمه مسئله پوشش بیمه ای درمان این بیماران در دستور قرار بگیرد و پوشش بیمه ای این بیماران قطعاً افزایش پیدا خواهد کرد.

آقای عبدالملکی گفت: هر تصمیمی که شورای عالی بیمه در هر حدی برای پوشش هزینه های درمانی بیماران نادر در نظر بگیرد در سازمان تامین اجتماعی حتماً اجرا خواهیم کرد.

وی خاطر نشان کرد: سازمان بهزیستی را موظف کردیم تا شرایط تحت حمایت قرار دادن بیماران نادر بویژه افرادی که احتیاج به توانبخشی دارند شناسایی کنند البته الان تعدادی از این بیماران تحت پوشش بهزیستی هستند و خدمات دریافت می کنند.

آقای عبدالملکی شرح داد: این وعده را می دهم که در بودجه 1401 حتماً مسئله تامین بودجه لازم برای تحت پوشش قرار دادن بیماران نادر که احتیاج به خدمات توانبخشی دارند تامین کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی آمادگی کامل دارد که مصوبات شورای عالی بیمه در خصوص تحت پوشش قرار دادن درمان این افراد را به صورت کامل اجرا کند.

وی درباره زمان برگزاری جلسه شورای عالی بیمه هم افزود: ریاست شورای عالی بیمه با وزیر بهداشت است او موافق این کار است و ما هم به عنوان عضو کاملاً موافق هستیم و امیدواریم در هفته آینده این جلسه برگزار و طبیعتاً باید دستورالعمل هایی تهیه شود و به محض ابلاغ دستور العمل ها، اجرا خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 21 آذر 1400 بروزرسانی: 21 آذر 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1384

به "وزیر تعاون: هزینه پوشش بیمه درمانی بیماران نادر در بودجه 1401 لحاظ می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر تعاون: هزینه پوشش بیمه درمانی بیماران نادر در بودجه 1401 لحاظ می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید