2 روایت از مادرانی در قرنطینه؛ آغوش&zwnjهای آنلاین

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، با شیوع کروناویروس، پرستاران و دکتران بسیاری از خانواده هایشان دور افتادند و هفته ها است که فرزندانشان را ندیده اند؛ ندیدن خانواده سختی های خودش را دارد؛ اما ندیدن فرزندان سخت ترین بخش است. خوب است از مادر و پدرهایی که پرستار و دکتر نیستند را از یاد نبریم. والدینی که خود مبتلا به کروناویروس هستند و در قرنطینه. آنها نیز برای سلامت فرزندان شان نمی توانند یکدیگر را دیدار کنند، در آغوش بگیرند و ببوسند. در ادامه، گفته های والدینی را می خوانیم که در قرنطینه هستند و شرایط دیدار با فرزندان را ندارند.

2 روایت از مادرانی در قرنطینه؛ آغوش&zwnjهای آنلاین

رُزی: 4 هفته است که پسرم را ندیدم

رُزی می گوید: وقتی داشتم برای آخرین شب پسرم را در کنار پدرش نگاه می کردم، نمی دانستم چه زمانی می توانم دوباره او را در آغوش بگیرم. این بعیدترین موضوعی بود که می توانستم پاسخ بدهم. حالا من 4 هفته است که در قرنطینه هستم و لحظه ای از فکر پسرم نتوانستم بیرون بیایم. او تنها 3 سال دارد و خیلی برای درک این موضوع کوچک است. گاهی شب ها به این فکر می کنم که فرار کنم و پسرم را ببینم.

اما بلافاصله به یاد خود می آورم که چرا در قرنطینه هستم و نباید او را ببینم. وقتی دکترم گفت 12 هفته باید قرنطینه باشم فکر کردم که به زودی تمام می شود. این انتخابی بود که برای محافظت از پسرم کردم. این برای پسرم بهتر است که در کنار پدرش باشد. این دوران طولانی ترین 4 هفته ای است که در زندگی ام داشتم. هیچ وقت این همه مدت از پسرم دور نبودم. تماس های تصویری از اسکایت و زوم خیلی برایم سخت است چون باید طبیعی رفتار کنم و جلوی اشک هایم را بگیرم ولی خوب است که می توانم پسرم را ببینم.

سعی می کنم با لپ تاپ با پسرم تصویری صحبت کنم که صورت او را در سایز نرمال خودش ببینم. پسرم بعد از هر تماس تصویری موبایلی که با من صحبت می کند را بغل می کند، دیدن این تصویر برایم خیلی دردناک است. او به من نشان می دهد که مستقل شده و می تواند جوراب هایش را بپوشد. در تماس آخر او برای من کلی سنگ و برچسب جمع کرده بود که به عنوان جایزه وقتی بر می گردم به من بدهد. معمولا در وقت صبحانه و شام با هم تصویری صحبت می کنیم اینجوری احساس می کنیم دور یک میز نشستیم. ویدیوکال های خانوادگی هم با خواهر، پدر و مادرم داریم که در این دوران خیلی کمک کننده هستند.

لئو: وقتی مریض شدم باید خودم را به دور از دخترم قرنطینه می کردم

چند هفته پیش احساس بیماری کردم و تست کروناویروس دادم، جواب مثبت بود. مجبور بودم دختر 12 ساله ام را به مادرش بسپارم. به همین خاطر قرنطینه کردن خودم برایم راحت بود. کاری نمی توانستم انجام بدهم جز اینکه در تخت بمانم و استراحت کنم، تنها می توانستم با دخترم از طریق ویدیوکال واتس آپ صحبت کنم. این تنها راهی بود که خیالم راحت بود و می دانستم حال دخترم خوب است. علائم بیماری از بدن من رفته بود ولی ترجیح دادم تا کامل خوب نشدم قرنطینه را نشکنم و دخترم پیش مادرش بماند.

ما هر روز با هم تماس نمی گیریم ولی او می داند که دیدن صورتش به من روحیه می دهد. همین که حال دخترم خوب است و در جایی امن کنار مادرش است خیالم را راحت می کند و قرنطینه راحت تر می گذرانم. تنهایی این دوران شاید چیزی باشد که اکثریت گله می کنند. در قرنطینه فقط تو هستی در میان تمام افکار و سکوت خالص. تنها با تماس های تصویری دخترم است که می توانم تحمل کنم. یک بار دخترم مشغول نقاشی کشیدن بود و من تنها داشتم از دوربین او را نگاه می کردم، او خیلی دوست داشتنی است.

منبع: گاردین

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 868

به "2 روایت از مادرانی در قرنطینه؛ آغوش&zwnjهای آنلاین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 روایت از مادرانی در قرنطینه؛ آغوش&zwnjهای آنلاین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید