شرط قطر برای آشتی با سعودی ها

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، فارس نوشت: معاون وزیر خارجه قطر مذاکره با عربستان سعودی را مشروط به اصول حفظ احترام متقابل و حاکمیت مستقل و در چارچوب مشروعیت بین المللی دانست.

شرط قطر برای آشتی با سعودی ها

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

معاون وزیر خارجه قطر و سخنگوی رسمی وزارت خارجه این کشور بر موضع قطر در حمایت از کوشش های کویت برای کاهش تنش با محور سعودی در چارچوب احترام متقابل و همچنین، مشروعیت بین المللی تاکید نمود.

لولوة الخاطر در گفت وگو با پایگاه خبری العربی الجدید درباره اینکه آیا بحران میان قطر و عربستان سعودی پس از چهار سال به واقعیتی اجتناب ناپذیری تبدیل شده است، گفت: از زمان شروع این بحران، کشورهای تحریم نماینده قطر در صدد عادی جلوه دادن قضیه و شرایط ناشی از دور شدن خانواده های مشترک در دو کشور، ممانعت از حج و عمره قطری ها و دیگر اقدامات غیر قانونی برآمدند.

او اضافه نمود: اما همین کشورهایی که مسبب تنش میان قطر و رژیم سعودی بودند، همچنان به ایجاد بحران های بیشتر ادامه می دهند، زیرا گمان می نمایند که این شرایط بی ثباتی با برخورد جامعه بین المللی روبه رو نشده است.

الخاطر گفت: با وجود اینکه بحران خلیج (فارس) واقعیتی است که با آن به سر می بریم، اما کشور قطر تبعات آن را در سطوح متعدد پشت سر گذاشته و تنها نگرانی ما از بین رفتن بافت اجتماعی کشورهای عربی حوزه خلیج (فارس) و پیامدهای بحران در امنیت جمعی منطقه است.

ضرورت حفظ احترام متقابل

معاون وزیر خارجه قطر در عین حال گفت وگو را مشروط به اصولی معین خواند و گفت: مهم ترین این اصول احترام متقابلی است که حاکمیت کشورها را حفظ نموده و عدم تعدی به استقلال در تصمیم ها را تضمین کند.

این مقام قطری با اشاره به اینکه توقف مذاکرات قبلی از سوی کشورش صورت نگرفته است، گفت: امروز کوشش هایی از سوی کشور برادر کویت انجام می گردد. ما هم مثل قبل جواب مثبت داده ایم یعنی به بازگشت به راستا گفت وگو بر اساس مجموعه اصولی که قطر بارها بر آن تاکید نموده است.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 473

به "شرط قطر برای آشتی با سعودی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط قطر برای آشتی با سعودی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید