چرا نباید از خمیردندان فاقدِ فلوراید استفاده کنیم؟

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، افزودنِ فلوراید به سیستمِ آب عمومی پوسیدگی دندان در بچه ها و بزرگ سالان را تا حداقل 25 درصد کاهش داده است.

چرا نباید از خمیردندان فاقدِ فلوراید استفاده کنیم؟

مسواک زدن و استفاده از نخ دندان به صورت منظم فقط بخشی از فرایند رعایتِ بهداشتِ دهان و دندان است. افراد باید حتماً از خمیردندان های حاوی فلوراید استفاده نمایند، زیرا این نوع خمیردندان، تنها روشِ اثبات شده برای پیش گیری از خرابی دندان است. اما کارشناسان هشدار می دهند که بعضی از مصرف نمایندگان درحالِ عوض کردنِ خمیردندان های حاوی فلوراید با خمیردندان های فاقد فلوراید یا طبیعی هستند.

به گزارش خبرنگاران ؛ این مصرف نمایندگان از محصولاتِ جایگزینی استفاده می نمایند که به عنوانِ محصولاتِ طبیعی در فروشگاه های آنلاین یا در بازار به فروش می رسند.

ادموند هولتِت، استاد دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس، می گوید: نگرانی من از این بابت است که افرادی که این محصولات را جایگزینِ خمیردندان های حاویِ فلوراید می نمایند، درواقع خودشان را از مزایایِ اثبات شده فلوراید در پیش گیری از خرابی و پوسیدگیِ دندان محروم می نمایند.

فلوراید چیست؟

فلوراید یک ماده معدنی طبیعی است که در بیش ترِ منابع آبی مثل دریاچه ها، رودخانه ها و اقیانوس ها پیدا می گردد. در 70 سالِ اخیر، فلوراید به آبِ آشامیدنیِ عمومی بسیاری از نقاطِ ایالاتِ متحده افزوده شده است. وقتی فلوراید به خمیردندان یا محصولاتِ دندانی افزوده می گردد، باعثِ استحکامِ مینای دندان یا سطحِ سختِ دندان می گردد و به این ترتیب به استحکام دندان ها یاری می نماید.

مطالعات نشان داده اند افزودنِ فلوراید به سیستمِ آب عمومی پوسیدگی دندان در بچه ها و بزرگ سالان را تا حداقل 25 درصد کاهش داده است.

علی رغمِ وجود شواهد بسیاری که از فواید فلوراید در سلامت دهان و دندان حمایت می نماید، بعضی مصرف نمایندگان درحالِ خریدِ محصولاتی هستند که در بازار به عنوانِ محصولاتی که به میزان خمیردندان های حاوی فلوراید مؤثر هستند، تبلیغ می شوند.

جستجو در فروشگاه های معروفِ آنلاین مثل آمازون نشان می دهد که خمیردندان های متنوعِ فاقد فلوراید با شعار هایی مثلِ در خریدِ محصولِ طبیعی و مؤثر تعلل نکنید، به فروش می رسند. نظراتی که مصرف نمایندگان در زیر این محصولات داده اند نیز نشان می دهد که بعضی از آن ها از فلوراید می ترسند.

این نوع مصرف نمایندگان اغلب از فلوراید به عنوانِ ماده سمی یاد می نمایند که می تواند در درازمدت باعثِ بیماری گردد.

اما هولت می گوید که فلوراید یک ماده کاملاً طبیعی و بی خطر است. فلوراید ماده ای است که در طبیعت یافت می گردد و یک محصولِ طبیعی برای مبارزه با پوسیدگی دندان است.

هولت می گوید بااینکه بعضی از فروشندگانِ خمیردندان های فاقدِ فلوراید از آن ها به عنوان خمیردندان های بی خطر و بسیار مفید یاد می نمایند که به حفظِ سلامت دندان ها یاری می نماید، اما هیچ ماده ای در طبیعت به میزان فلوراید نمی تواند از پوسیدگی دندان پیش گیری کند.

او می گوید: 70 سال تحقیق نشان می دهد که این محصول از پوسیدگی دندان ها پیش گیری می نماید. هیچ ماده ای به میزان فلوراید در حفظِ سلامت دندان ها مؤثر نبوده است.

پوسیدگی چه زمانی رخ می دهد؟

پوسیدگی زمانی رخ می دهد که سطحِ سخت دندان تجزیه می گردد. دندان ها دائم در پوششی چسبنده از باکتری هایی با عنوانِ پلاکِ دندان پوشیده شده اند. وقتی افراد غذا یا نوشیدنی های حاویِ شکر مصرف می نمایند، باکتری های موجود در پلاک اسید فراوری می نمایند و این اسید به لایه سختِ دندان هجوم می برد و در طی زمان آن را تخریب می نماید. بعد حفره های کوچکی به عنوان کرم خوردگی در دندان ایجاد می گردد.

فلوراید باعثِ استحکامِ مینای دندان می گردد و بعد از آنکه دندان ها موردِ هجوم اسید قرار گرفتند، به بازسازیی مینای دندان یاری و علائمِ کرم خوردگی را معکوس می نماید.

منبع: healthline.com

ترجمه: سایت خبرنگاران

منبع: فرادید
انتشار: 1 شهریور 1401 بروزرسانی: 1 شهریور 1401 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1624

به "چرا نباید از خمیردندان فاقدِ فلوراید استفاده کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا نباید از خمیردندان فاقدِ فلوراید استفاده کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید